Vi som arbetar på Visit Östergötland

Vi är en del av Region Östergötland och arbetar med att stärka Östergötlands attraktionskraft och utveckla Östergötland som en destination.

 

Gäller ditt ärende evenemang eller lokal turistinformation hänvisar vi till turistinformationen i respektive kommun. Se kontaktuppgifter här.

Visit Östergötland ingår i enheten Tillväxt & Marknadsföring inom Regional Utveckling tillsammans med bl.a. näringslivsutveckling, investeringsfrämjande arbete och East Sweden-varumärket.

Hanna Nord 

Strateg besöksnäring/Visit Östergötland
Telefon: 010-103 65 34
E-mail: hanna.nord@regionostergotland.se

Therese Rahnel

Strateg besöksnäring/Visit Östergötland
Telefon:010-103 43 34
E-mail: therese.rahnel@regionostergotland.se

Viveca Valgren

Vikarie besöksnäring/Visit Östergötland
Telefon: 0730-20 12 30
E-mail: viveca.valgren@regionostergotland.se

Emil Selse

Projektledare Hållbar Omställning Besöksnäring
Telefon: +46 (0) 10-103 64 47
E-mail: emil.selse@regionostergotland.se

Kim Ross

Projektledare och rådgivare Swedish Welcome
Telefon: 010-103 37 27
E-mail: kim.ross@regionostergotland.se

Kajza Wiborn

Projektledare Besökskraft!
Telefon: 010-103 34 22 
E-mail: kajza.wiborn@regionostergotland.se