Vi som arbeter på Visit Östergötland

Välkommen att kontakta oss på Visit Östergötland. Vi är en del av Region Östergötland och arbetar med att stärka Östergötlands attraktionskraft och utveckla Östergötland som en destination. Gäller ditt ärende evenemang eller lokal turistinformation hänvisar vi till turistinformationen i respektive kommun. Se kontaktuppgifter här.

Växelnumret för Region Östergötland: 010-103 00 00
Allmän mailadress: info@visitostergotland.se

Susanne H Fredriksson
Chef för besöksnäring och turism
Telefon: 010-103 65 32
E-mail: susanne.e.fredriksson@regionostergotland.se

Kristian Kårdal
Produktutveckling & marknadsföring, internationellt arbete (Tyskland/Holland)
Telefon: 010-103 65 35
E-mail: kristian.kardal@regionostergotland.se

Therese Rahnel
Destinationsutveckling & marknadsföring
Telefon: 010-103 43 34
E-mail: therese.rahnel@regionostergotland.se

Caroline Palm 
Vikarie Strateg webb och digitala kanaler, Basetool, Östgötadagarna
Telefon: 010-103 68 30
E-mail: caroline.palm@regionostergotland.se

Britt-Louise Nilsson
Östgötaleden
Telefon: 010-103 65 13
E-mail: ostgotaleden@regionostergotland.se

Emil Selse
Projektledare Hållbar Produktutveckling, projektledare Visit Östergötland, ansvarig för statistik, omvärldsanalys, hållbarhetsarbete, cykelleder
Telefon: 010-103 64 47 
E-mail: emil.selse@regionostergotland.se

Markus Lindberg
Projektledare Green Pilgrimage- Hållbar Pilgrimsvandring, kulturarv
Telefon: 010-103 66 71
E-mail: markus.lindberg@regionostergotland.se

Kim Ross
Rådgivare Swedish Welcome
Telefon: 010-103 37 27
E-mail: kim.ross@regionostergotland.se

Hanna Månsson 
Strateg webb och digitala kanaler
Föräldraledig till maj 2018
Telefon: 010-103 65 34
E-mail: hanna.mansson@regionostergotland.se