Kontaktuppgifter personal på Visit Östergötland

Välkommen att kontakta oss på Visit Östergötland. Vi är en del av Region Östergötland och arbetar med att stärka Östergötlands attraktionskraft och utveckla Östergötland som en destination. Gäller ditt ärende evenemang eller lokal turistinformation hänvisar vi till turistinformationen i respektive kommun. Se kontaktuppgifter här.

Växelnumret för Region Östergötland: 010-103 00 00
Allmän mailadress: info@visitostergotland.se

Susanne H Fredriksson
Chef för besöksnäring och turism
Telefon: 010-103 65 32
E-mail: susanne.e.fredriksson@regionostergotland.se

Kristian Kårdal
Produktutveckling & marknadsföring
Telefon: 010-103 65 35
E-mail: kristian.kardal@regionostergotland.se

Therese Rahnel
Destinationsutveckling & marknadsföring
Telefon: 010-103 43 34
E-mail: therese.rahnel@regionostergotland.se

Hanna Månsson 
Strateg webb och digitala kanaler
Föräldraledig till maj 2018
Telefon: 010-103 65 34
E-mail: hanna.mansson@regionostergotland.se

Caroline Palm 
Vikarie Strateg webb och digitala kanaler
Telefon: 010-103 68 30
E-mail: caroline.palm@regionostergotland.se

Emil Selse
Projektledare Hållbar Produktutveckling
Telefon: 010-103 64 47
E-mail: emil.selse@regionostergotland.se

Kim Ross
Rådgivare Swedish Welcome
Telefon: 010-103 37 27
E-mail: kim.ross@regionostergotland.se

Kristina Franzén
Kontaktperson #Utflykta 2017 och grafisk design
Telefon: 010-103 71 65
E-mail: kristina.franzen@regionostergotland.se

Markus Lindberg
Projektledare Green Pilgrimage- Hållbar Pilgrimsvandring
Telefon: 010-103 66 71
E-mail: markus.lindberg@regionostergotland.se